23 Ocak 2014 Perşembe

Konserler

Bugüne kadar solist olarak birbirinden çok farklı tarzda üç konsere çıktım. Filiz Özay'dan aldığım şan eğitiminin uygulaması olarak görülebilecek çok eğlenceli gecelerdi hepsi.

11 Aralık 2012'de müzikallerden şarkılar söylemek için ilk defa sahneye çıktım. Hatta konserin açılışını da yaptım. Oldukça heyecanlıydı. Bu konserde Moulin Rouge'dan "Come What May", The Phantom of the Opera'dan "Music of the Night", ve New York, New York'dan "New York New York" şarkılarını seslendirdim. Hava buz gibiydi ve Zincirlikuyu'ya bile gelmeyi zorlaştıran bir kar yağışı vardı. Ancak bu durum, gelebilenler için daha atmosferik bir ortam oluşmasına yaradı.


23 Haziran 2011'de artık Hayal Kahvesi olarak bilinen, o zamanın Hayal Kahve Bistro'sunda sahneye çıktım. Pop-rock türünde şarkılar söylediğimiz bir geceydi. Ben, Take That'ten "Back for Good" ve Kelly Clarkson'dan "My Life Would Suck Without You" şarkılarını söyledim. Çok güzel bir dinleyici kitlesi vardı ve hep beraber çok eğlendik. Benim için en akıldı kalıcı anlarından biri ikinci şarkım sırasında saatimin durup dururken kopup kendini yerlere atmasıydı.

22 Ocak 2012'de Kırım Kilisesi'nde bir klasik müzik konseri düzenledik. Sadece ortamın akustiğini kullanarak, mikrofon olmadan, piyano eşliğinde klasik müzik şarkıları seslendirdik. Buz gibi binayı yaktığımız onlarca mumla aydınlattık. Hasta olmama rağmen gerçekten hatırlanası güzellikte bir geceydi. Bu konserde İtalyanca aria "Nel cor più non mi sento" ve Napolice "O Sole Mio" şarkısını seslendirdim. Arkadaşım Fikret'le "Willst du immer bei mir bleiben" adlı Almanca şarkıda düet yaptık. Yeni başlayanlar için uygun bir düzeyde olsalar da, yine de klasik müzik şarkıları sonuçta.
Şan dersleri bana sesimi kullanmakla ilgili çok şey öğretti. Bu sahne tecrübeleri de topluluk karşısına çıkmak çok şey kattı. Eylem'in konserlerinde geri vokal olarak sahneye çıktığımda gayet kontrollü hissediyordum mesela. Maalesef yoğunluktan dolayı şan derslerime artık devam edemiyorum ama Filiz Özay, Müzik Enstitüsü adlı okulunda dersler vermeye ve yeni yetenekleri sahneye çıkarmaya devam ediyor. Profesyonel müzik endüstrisinden kişilerin de katılımcı olarak bulunduğunu bizzat onaylayabilirim, dolayısıyla böyle bir tecrübe size hiç ummadığınız kapılar açabilir.

1 yorum:

  1. malatya haber Olarak Sizi Takip  Ediyorum Başarılarınızı Diliyorum İyi Bloglamalar :)

    YanıtlaSil