1 Eylül 2016 Perşembe

Korku Filmi Sevenlere Üç Öneri

Bir yazar olarak "üç kuralı"nın gücüne inananlardanım. Çok beğendiğim iki korku filmi izlememe rağmen ancak üçüncüsünden sonra paylaşmak ve tavsiyede bulunmak isteği duydum.

Her ne kadar üçü oldukça ayrı ekolleri temsil ediyor olsalar da, korku filminde başarı nadir bulunan bir şeydir ve başlı başına kutlanmaya değerdir. Umuyorum sizler de izler, hem gerilmekten, hem de yanınızdakileri gerilirken izlemekten aynı derecede keyif alırsınız.

Goodnight Mommy - Ich seh, Ich seh (2014)

Bu Avusturya filmini geçtiğimiz aylarda sinema salonlarımızda izlemiş olmanız mümkün. Adeta yavaş yavaş pişen ve mükemmel lezzete erişen bir yemek gibi. Rotten Tomatoes notu %86. Eğer güveniyorsanız IMDb'de 6.7.The Invitation (2015)

Ağır pişmek konusunda ilk filmimizle benzer bir yan taşısa da, bir Amerikan Bağımsızı olarak oldukça farklı bir tecrübe ve estetik sunuyor. !f İstanbul Bağımsız Filmler Festivali'nde gösterilmişti. "Bak şimdi bilmem ne olacak" geyikleri için sayısız ana sahip. Rotten Tomatoes notu %88. IMDb'de ise 6.6.Don't Breathe (2016)

Neredeyse bütün süresi boyunca koltukta rahat oturamadığınız bu Amerikan korkusunun yapımcıları arasında Sam Raimi var. Yönetmeni ise Evil Dead'in yeniden çevrimini de yöneten Fede Alvarez. Filmin kendisi başarılı ama seyirciye ettiği eziyet daha da başarılı. Sonlarına doğru rahat bir nefes almak için çırpınacaksınız. Rotten Tomatoes notu %87. IMDb'de ise 7.8! Hala sinemalarda olduğunu da ekleyeyim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder