Biyografi1987 yılında Trabzon’da “her şeyi bir an önce yapmalıyım” hevesiyle doğdum. Aslan burcuyum. Çok küçük yaşta okumayı söküp, okula başladım. Müziğe, televizyona, sinemaya ve yazmaya ilgim çocuklukta başladı. 2004 yılında Trabzon Yomra Fen Lisesi’nden mezun olana kadar Trabzon’da büyüdüm. 17 yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği’ni kazanıp İstanbul’a yerleştim.

İlk işim Osmantan Erkır’ın yapımcısı olduğu “Kim 500 Bin İster?” programında prodüksiyon asistanlığı idi. Daha sonra çok ilgi duyduğum İngilizce dilinde çeviriler yaptım. Karanlık Ev adında bir blog yazmaya başladım ve yazdığım yazılardan biri sayesinde ilk tam zamanlı işime girdim. Süheyl Atay’ın RUNLTD adlı menajerlik şirketinde Hadise, Atiye, Mirkelam, Tuba Ünsal gibi isimlerle çalıştım. Gerçek Pop adlı Türkçe müzik sitesini kurdum ve yönettim. 2010 yılında pop şarkıcısı Eylem’le bizzat çalışmaya başlayarak yuvadan uçtum. Çalıştığımız süreçte onlarca konser, bir single ve bir albüm çalışması yaptık. Beraber yazdığımız “Hayat Devam Eder” şarkısı sadece YouTube üzerinde 7 milyon kere izlendi. 

2012’de Show TV’deki Gullüm Show skeçlerinde komedi yazarı olarak Fehmi Dalsaldı ile çalıştım. 2012 sonunda sağlık alanında bir internet sitesinde içerik editörlüğü yapmaya başladım. Nisan 2014 itibarıyla bu işimden ayrıldım ve Wordsmith Advertising - AMIN Turkey bünyesinde metin yazarı olarak sevdiğim bir işe girdim. Çok çeşitli sektörlerde global ve yerel markalarla çalıştım. Kişisel olarak ilgi duyduğum alanlarda da yazmaya devam ettim. Çeşitli yazılarım Milliyet, Onedio.com, Ranini.tv gibi online ve offline portallarda yayınlandı.

2013 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Pazarlama Yüksek Lisans programına birincilikle kabul edildim. Dersleri 3.5 GPA ile tamamladım. Boğaziçi Üniversitesi’nde, etkinlik ve eğlence sektöründe pazarlama yönetimi üzerine 10 haftalık bir programı tamamlayarak kariyerimin ve eğitimimin iki ucunu birleştirdim.

Alıştığın manzarayı değiştirmenin yaratıcılığı artırdığına inanmaktayım. Bugüne kadar gördüğüm yabancı şehirlerden en çok New York, Londra ve Bruges’ü sevdim. Çok inandığım bir diğer teori mutluluğun her şeyden bağımsız olduğu. Mutlu bir insan olmaya ve bunun için bir sebep aramamaya çalışıyorum. 

Gelecek için hayalim bir yandan yaratıcı fikirlerini hayata geçirirken bir yandan çok gezen bir medya yöneticisi olmak. Bunun nasıl bir medya olacağının, öğrendikçe, gezdikçe ve yaşadıkça belli olacağını düşünüyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder