Biyografi1987 yılında Trabzon’da “her şeyi bir an önce yapmalıyım” hevesiyle doğdum. Aslan burcuyum. Çok küçük yaşta okumayı söküp, okula başladım. Müziğe, televizyona, sinemaya ve yazmaya ilgim çocuklukta başladı. 2004 yılında Trabzon Yomra Fen Lisesi’nden mezun olana kadar Trabzon’da büyüdüm. 17 yaşında İstanbul Teknik Üniversitesi Telekomünikasyon Mühendisliği’ni kazanıp İstanbul’a yerleştim.

İlk işim Osmantan Erkır’ın yapımcısı olduğu “Kim 500 Bin İster?” programında prodüksiyon asistanlığı idi. Daha sonra çok ilgi duyduğum İngilizce dilinde çeviriler yaptım. Karanlık Ev adında bir blog yazmaya başladım ve yazdığım yazılardan biri sayesinde ilk tam zamanlı işime girdim. Süheyl Atay’ın RUNLTD adlı menajerlik şirketinde Hadise, Atiye, Mirkelam, Tuba Ünsal gibi isimlerle çalıştım. Gerçek Pop adlı Türkçe müzik sitesini kurdum ve yönettim. 2010 yılında pop şarkıcısı Eylem’le bizzat çalışmaya başlayarak yuvadan uçtum. Çalıştığımız süreçte onlarca konser, bir single ve bir albüm çalışması yaptık. Beraber yazdığımız “Hayat Devam Eder” şarkısı sadece YouTube üzerinde 7 milyon kere izlendi.

Bir yandan çalışırken, üniversiteye girdikten 6 sene sonra, İTÜ’den “Telekomünikasyon Mühendisi” unvanını kazandım. 2012’de Show TV’deki Gullüm Show skeçlerinde Fehmi Dalsaldı ile çalıştım. 2012 sonunda sağlık alanında bir internet sitesinde içerik editörlüğü yapmaya başladım. Nisan 2014 itibariyle bu işimden ayrıldım ve WordSmith Advertising - AMIN Turkey bünyesinde metin yazarı olarak sevdiğim bir işe girdim. 

2013 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Pazarlama Yüksek Lisans programına birincilikle kabul edildim. Dersleri başarıyla verdim, GPA 3.5,  sorduğunuz için teşekkürler! Etkinlik ve eğlence sektöründe pazarlama yönetimi üzerine Boğaziçi Üniversitesi’nde 10 haftalık bir programı tamamlayarak kariyerimin ve eğitimimin iki ucunu birleştirdim.

Olan biten bunlar ama olmaya bitmeye hazırlanan birçok proje geliştirmekle epey zaman harcıyorum. Gişe yapabilecek filmler, Türkiye’de yayınlanması zor diziler yazıyor, bir türlü bitmeyen şarkı demoları oluşturuyorum. Bir gün sahnede kendime eşlik etmek için gitar çalmaya da başladım.

Yurt dışına gitmek çok ilgimi çekiyor. Bugüne kadar gördüğüm yabancı şehirlerden en çok Londra, New York, Paris ve Bruges’ü sevdim. Alıştığın manzarayı değiştirmenin yaratıcılığı artırdığına inanmaktayım. Çok inandığım ve uyguladığım bir diğer teori mutluluğun her şeyden bağımsız olduğu. Mutlu bir insan olmayı ve bunun için bir sebep aramamayı tercih ettim. İşe yarıyor.

Gelecek için hayalim bir yandan şarkılarını söylerken bir yandan çok gezen bir medya yöneticisi olmak. Bunun nasıl bir medya olacağı konusunda emin değilim. Öğrendikçe, gezdikçe ve yaşadıkça karar vereceğimi düşünüyorum. 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder